Tarihçe

Ç.Ü. Anaokulu Sosyal Tesisler bölgesinde 1985 yılı kasım ayında Rektör Prof.Dr.Mithat ÖZSAN tarafından hizmete açılmıştır.

 

Kurucu Müdür Semra AKSARAY’ın yönetiminde 4 sınıf,4 öğretmen ve 60 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan anaokulumuz günümüze kadar binlerce çocuk yetiştirmiştir. Değişen ihtiyaçlar ve öğrenci sayısı göz önüne alınarak farklı zamanlarda ana binaya eklemeler yapılmış, 2016 yılına kadar eski binasında hizmet vermeye devam etmiştir.

Okulumuz 2016 yılı Ağustos ayında çağdaş bir anlayış ve teknoloji ile yapılan yeni binasına taşınmıştır. Halen 9 sınıf ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Öğretim üyeleri, eğitim koordinatörleri ve okul müdüründen oluşan Eğitim Kurulu, eğitim politikalarını belirlemekte, okul öncesi eğitimin ilkeleri doğrultusunda işleyişi ve akademik gelişimi denetlemekte; araştırma-geliştirme faaliyetlerini düzenlemektedir.

 

Anaokulumuz, yürüttüğü eğitsel faaliyetlerle kalite ve nitelikte örnek oluşturarak, bilimsel, eğitsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek özümseyen, güçlü akademik-idari-öğretmen kadrosuyla ülkemize aydınlık nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.